Skip to content Skip to footer
0 items - $0.00 0

WOLONTARIAT

TWÓJ CZAS I ZAANGAŻOWANIE JEST DLA NAS BEZCENNE!

Zapraszamy wszystkie chętne osoby by zostać wolontariuszem i nieść pomoc osobom nieuleczalnie chorym i niepełnosprawnym. Poprzez wolontariat chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na problem osób chorych w terminalnej fazie choroby, dla których nie ma już nadziei na wylecznie. Naszą misją jest rozpropagować ideę wolontariatu by wzbudzić integrację i solidarność międzypokoleniową w społeczeństwie.

Wolontariat jest doskonałą lekcją życia. Pokazuje nam prawdziwą wartość oraz pozwala nam zrozumieć jak wiele osób potrzebuje wsparcia, czułości i zrozumienia. Najczęściej takie osoby izolują się, nie afiszują ze swoją bardzo trudną sytuacją życiową. Pragniemy wam pokazać, że tak niewiele trzeba by pomóc takim osobom i wnieść radość w ich życie.

Każdy wolontariusz przed podjęciem współpracy z Fundacją, odbędzie szkolenie przez wykwalifikowanych psychologów i pielęgniarek, a następnie zostanie wprowadzony w codzienne życie hospicjum pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu.

Liczymy, że w tę wspaniałą bezinteresowna inicjatywę włączy się wielu chętnych, którzy swoim zaangażowaniem, radością życia wesprą naszych pacjentów i wniosą radość i nadzieję w te trudne chwile zmagania się z chorobą.

Wszystkie osoby chętne do tej formy pomocy bliźniemu zapraszamy do zgłoszenia się wypełniając formularz zgłoszeniowy lub zgłoszenia swojej oferty pomocy w Korpusie Solidarności.

Fundacja „Hospicjum – Razem możemy więcej” należy do Korpusu Solidarności

https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/pl

Załóż swoje konto i zarejestruj się do Korpusu Solidarności https://sow.korpussolidarnosci.gov.pl/pl/login

Korpus Solidarności to przede wszystkim ludzie którzy go tworzą – środowisko wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, otoczenie wolontariatu. Jest propozycją dla osób i organizacji, które zamierzają pomagać i pracować z wolontariuszami nie tylko „od święta”, ale w dłuższej perspektywie czasu. Dla osób wytrwałych i konsekwentnych. Korpus jest miejscem dla wszystkich zaangażowanych w ideę wolontariatu długoterminowego – osób w różnym wieku, z różnych środowisk, ale podzielających podobne wartości takie jak, m.in.: solidarność, szacunek, dbałość o dobro wspólne, uczciwość.

Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 690 429 129

Cart0
Cart0