Skip to content Skip to footer
0 items - $0.00 0

Udostępnij dalej:

Fundacja Hospicjum – Razem możemy więcej” gwarantuje bezpłatną opiekę na drodze umowy z NFZ, na warunkach zawartych w tej umowie. Pobyt w Hospicjum Stacjonarnym, opieka w Hospicjum Domowym oraz Poradnia Medycyny paliatywnej jest bezpłatna. Wymagana jest kwalifikacja wg jednostek chorobowych, którą wyznacza NFZ oraz ubezpieczenie zdrowotne.
Hospicjum to miejsce, w którym gwarantuje się najwyższą jakość opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi. Naszym zadaniem jest danie poczucia bezpieczeństwa choremu oraz uświadomienie pacjentowi oraz jego bliskim, że walka nie została zakończona. Trwa nadal – o komfort życia w chorobie, o każdy dzień, godzinę, minutę życia pacjenta aż do końca. To nadal profesjonalne leczenie, tyle, że weszło w inny etap leczenia zachowawczego. Skupiamy się na walce z bólem i dusznością, zapewnieniem komfortu bez cierpienia fizycznego i w miarę możliwości psychicznego.
Dokumentacja medyczna, dowód osobisty i ubezpieczenie zdrowotne, skierowanie (do każdej z trzech form opieki osobne), oraz inne, niezbędne które wyznacza osoba kwalifikująca.
Podstawową rolę w opiece domowej pełni Rodzina czy wyznaczony opiekun. Uzupełnia ją Zespół interdyscyplinarny Hospicjum domowego, który edukuje ludzi z otoczenia chorego, służy wsparciem, jest przewodnikiem w trudnych czynnościach, sprawuje nadzór i instruktaż nad pacjentem, w jego miejscu zamieszkania. Rodzina objęta opieką może liczyć na 2 wizyty lekarza w miesiącu. Pielęgniarka w drodze dwóch wizyt tygodniowo uczestniczy i pomaga w procesie pielęgnacji. Na życzenie Chorego odwiedza ksiądz.
Zgłoszenia przyjmujemy w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy rejestracji 8.00-15.30.

Jeśli nurtuje Cię jakiś temat - zapytaj:

    Zobacz również:

    Cart0
    Cart0
    Cart0